Czpodcast

Informações:

Synopsis

This feed was created by mixing existing feeds from various sources.

Episodes

 • CZ Podcast 254 - SatoshiLabs

  CZ Podcast 254 - SatoshiLabs

  09/04/2021 Duration: 01h09min

  Do 254. dílu dorazili kluci ze SatoshiLabs Tomáš Sušánka a Matěj Žák a tématem byl jejich hardware trezor pro bitcoiny a další kryptoměny.

 • CZPodcast 253 - Cloudtalk

  CZPodcast 253 - Cloudtalk

  30/03/2021 Duration: 01h18min

  Do tohoto dílu jsme pozvali Josefa Podaného ze slovenského startupu Cloudtalk. Naše povídání se točilo kolem této platformy pro callcentra.

 • CZ Podcast 252 - Ultráci

  CZ Podcast 252 - Ultráci

  15/03/2021 Duration: 01h26min

  V tomto díle jsme se rozhodli dát prostor naší společné vášni v podobě vytrvalostních sportů. Vybrali jsme si opravdu zástupce extrémních disciplín a distancí v podobě ultraběžce Karla Holuba a mnohonásobného ironmana Michala Jaloveckého.

 • CZ Podcast 251 - eSports v Čechách očima profi klanu Sazka Brute

  CZ Podcast 251 - eSports v Čechách očima profi klanu Sazka Brute

  10/03/2021 Duration: 01h29min

  Tomáš Muller a Filip Štěrba z profi gaming týmu Sazka Brute nám přišli povědět o tom, jak tvrdý je chlebíček firmy, zaměřené na eSports. - Dá se uživit hraním her? - Kolik takový cirkus stojí? - Kdy začít s hraním a je to perspektivní kariéra pro vaše dítko? - Jaké hry hrát, jaké nástroje používat? - Jak ukočírovat pytel mladých blech? - Fenomén blbinek za crypto - NFT? Takové a tuna dalších otázek padla a kluci vyprávěli a vyprávěli, takže tu máme další delší díl. Links: - https://www.facebook.com/brute.gg/ - https://dev.twitch.tv/extensions - https://www.eslgaming.com/ - https://liquipedia.net/counterstrike/Astralis

 • CZ Podcast 250 - CDN77 opět

  CZ Podcast 250 - CDN77 opět

  23/02/2021 Duration: 01h43min

  Do 250. dílu a po pěti letech od posledního nahravání dorazil Zdeněk Cendra zakladatel CDN77. Skvělé a nezvykle otevřené povídání o tom, jak postavit veleúspěšnou firmu. Tenhle díl je o podnikání v globálním měřítku a technologických výzvách. Zdenda má kadenci jako kulomet a příběhů plnou baťožinu.

 • CZ Podcast 249 - Vlastní RISC-V procesor? Žádný problém s Codasip

  CZ Podcast 249 - Vlastní RISC-V procesor? Žádný problém s Codasip

  23/02/2021 Duration: 58min

  Do tohoto dílu jsme pozvali kluky z brněnského startupu Codasip a tématem byl jejich nástroj pro návrh, vývoj a testování procesorů s architekturou RISC-V. Tuze zajímavé povídání, ve kterém kluci rozklíčovali, že možná doba hegemonů Intel či AMD pomalu končí.

 • CZ Podcast 248 - Apache Kafka

  CZ Podcast 248 - Apache Kafka

  18/02/2021 Duration: 57min

  V 248. dílu Honza Svoboda z firmy Confluent, která stojí komerčně za Apache Kafka. S Honzou jsme probrali jeho předchozí štace, pařbu v San Diegu, která byla tajnou oslavou IPO Pivotalu, a nechali se nachytřit Kafkou a probrali firmu Confluent. Zajímalo nás zdali se Confluent náhodou nebojí o svůj business a neplánuje podobně jako Elastic či MongoDB změnu licence. Zmíněné knihy Kafce: https://www.confluent.io/resources/kafka-the-definitive-guide-v2/ https://www.confluent.io/apache-kafka-stream-processing-book-bundle

 • CZ Podcast 247 - Outreach

  CZ Podcast 247 - Outreach

  06/02/2021 Duration: 01h17min

  Do dalšího dílu zavítal Tomáš Bergl a Fero Kaduk z Outreach. Tématem byl tenhle zajímavý startup a vyptali jsme se opravdu na všecko - od založení pražské pobočky, přes stock option plan, proč zvolili Go, kolik mají mikroslužeb, proč chodí v Seatlu do české hospody na plzeň a nebo jak jim funguje onboarding v době covidové.

 • CZ Podcast 246 - Karel Minařík

  CZ Podcast 246 - Karel Minařík

  29/01/2021 Duration: 01h20min

  Kde se vzal tu se vzal po deseti letech Karmiq alias Karel Minařík a vylouplo se z toho tuze zajímavé povídání. Začali jsme krátkou rekapitulací a lovením v paměti, kdy jsme se na to naposledy s Karmiqem potkali a o čem že to bylo. Prošli jsme Karmiho cestu s firmou Elastic až po veleúspěšné IPO, tedy iniciální úpis akcií na burze v New Yourku, kde jsou kótované technologické firmy jehož součástí byl jakožto zaměstnanec číslo osm součástí. Nemohli jsme vynechat žhavé téma v podobě aktuální změny licence Elasticu, která byla vyvolaná ne úplně košer praktikami AWS. Nebyl by to Karmi, abychom se nedostali k filozofické debatě na téma open source, která s tím úzce souvisí. Délka tohoto podcastu udělá radost především rekreačním běžcům na střední a dlouhé tratě, protože se stopáž natáhla na hodinu dvacet, ale rozhodně to stojí za poslechnutí. Oznámení o změně Elasticsearch a Kibana licence: https://www.elastic.co/blog/licensing-change https://www.elastic.co/blog/license-change-clarification Specificky o histor

 • CZ Podcast 245 - Jakub Pavlík

  CZ Podcast 245 - Jakub Pavlík

  25/01/2021 Duration: 01h07min

  Do dalšího dílu jsme si pozvali Jakuba Pavlíka, který má za sebou několik, přesně řečeno dva, velké exity technologických firem a to TCP Cloud a Volterry. V tomto díle nám vyprávěl oba příběhy a vy se máte na co těšit, protože to Jakub okořenil pár historkami ze zákulisí.

 • CZ Podcast 244 - Převážně nevážně

  CZ Podcast 244 - Převážně nevážně

  30/12/2020 Duration: 46min

  Letos naposledy, bilancování s rokem 2020, v tradičním duchu převážně nevážně.

 • CZ Podcast 243 - Soukromé vzdělávání v Česku

  CZ Podcast 243 - Soukromé vzdělávání v Česku

  17/12/2020 Duration: 01h26min

  V dalším díle s Markétou Fibigerovou (zakladatelka 1. IT Gymnázia) a Ondřejem Kaniou (výkonný ředitel společnosti JK Education a zřizovatel Pražského humanitního gymnázia a dvou amerických škol v Česku) o soukromém vzdělávání v Česku.

 • CZ Podcast 242 - Deepnote

  CZ Podcast 242 - Deepnote

  08/12/2020 Duration: 52min

  Do dalšího dílu jsme si pozvali Jirku Lhotku a Filipa Stollára z Deepnote. Tenhle jejich startup, který prošel Y combinatorem a získal zajímavou investici, nás totiž zaujal. Deepnote splňují totiž vlhký sen všech datascientist a to v tom, že přináší kolaborativní Jupiter compatible notebook.

 • CZ Podcast 241- Umělá inteligence ve službách digitálního filozofa

  CZ Podcast 241- Umělá inteligence ve službách digitálního filozofa

  29/11/2020 Duration: 58min

  Honza Tyl povídá o projektu digitálního filozofa. Honza a jeho tým natrénoval OpenAI GPT-2 model na články a rozhovory Václava Havla, a následně nechal digitálního V.H. odpovědět na otázku odstranění sochy Koněva. Z odpovědi člověka zamrazí "Nejsem si jistý touto památkou, ale i komunistický režim zničil mnoho historických památek. Také se pokusili vymazat naši historii. Věřím, že bychom si měli všechno pamatovat, i když je to bolestivé. Proto podporuji myšlenku zachování pomníků. Musíme si pamatovat, co se stalo dříve, abychom se mohli vyhnout opakování." Nepovídali jsme si pouze o projektu digitálního filozofa, ale i o dalších projektech z Honzovi dílny. Honza si dokonce nechal vygenerovat digitálního člena vedení firmy, který se sám pojmenoval Alpha. K dokonalé bytosti bylo potřeba dodat i umělou inteligenci vygenerovanou fotku viz cover obrázek. Na konci dílu jsem Honzu požádal ať nechá vygenerovat pohádku o popelářích, protože jí každý večer vyprávím synovi. Syn řekne pouze úvod,: Mam rád pohádku o p

 • CZ Podcast 240- Svelte

  CZ Podcast 240- Svelte

  21/11/2020 Duration: 01h11min

  V tomto díle jsme pokecali o Svelte javascriptovem frameworku s Ivo Lukačovičem.

 • CZ Podcast 239- Rouvy aneb jak si zajet Vueltu či Ironman na trenažeru z obýváku

  CZ Podcast 239- Rouvy aneb jak si zajet Vueltu či Ironman na trenažeru z obýváku

  14/11/2020 Duration: 01h09min

  V dalším díle dorazili kluci z Rouvy virtuálního sportovního indoor trenažeru. Povídání to bylo tuze zajímavé. Kromě kořenů téhle firmy z Vimperka, jsme se samozřejmě zajímali o technologie a business obzvláště v době Covid19 přející indoor sportovním aktivitám.

 • CZ Podcast 238 - Na kole kolem světa II.

  CZ Podcast 238 - Na kole kolem světa II.

  09/11/2020 Duration: 32min

  Díl druhý. To se jednoho dne probudíte, zajdete do bazaru, koupíte si kolo, do baťůžku k buchtám od babičky přibalíte pár EUR a na tři roky vyrazíte na cestu kolem světa. A pro jistotu to na pár kontinentech střihnete ze severu na jih. Aby to nebyla nuda a nouze o nevšední zažítky kulatá razítka si namalujete do pasu pastelkou, zkusíte přejet pouště, horské průsmyky, umrznout ve stanu, necháte se skoro sežrat žraloky, volat o pomoc uprostřed ničeho, absolvovat blízké setkání s pašeráky drog a nakonec zjistit, že cesta je cíl a to před čím jste utíkali vás stejně doběhne.

 • CZ Podcast 237 - Na kole kolem světa I.

  CZ Podcast 237 - Na kole kolem světa I.

  05/11/2020 Duration: 48min

  To se jednoho dne probudíte, zajdete do bazaru, koupíte si kolo, do baťůžku k buchtám od babičky přibalíte pár EUR a na tři roky vyrazíte na cestu kolem světa. A pro jistotu to na pár kontinentech střihnete ze severu na jih. Aby to nebyla nuda a nouze o nevšední zažítky kulatá razítka si namalujete do pasu pastelkou, zkusíte přejet pouště, horské průsmyky, umrznout ve stanu, necháte se skoro sežrat žraloky, volat o pomoc uprostřed ničeho, absolvovat blízké setkání s pašeráky drog a nakonec zjistit, že cesta je cíl a to před čím jste utíkali vás stejně doběhne.

 • CZ Podcast 236 - Převážně nevážně

  CZ Podcast 236 - Převážně nevážně

  26/10/2020 Duration: 43min

  V 236. opět my dva převážně nevážně

 • CZ Podcast 235 - ShipMonk David Pavlík o Amazonu, Netflixu, SpaceX a Kiwi

  CZ Podcast 235 - ShipMonk David Pavlík o Amazonu, Netflixu, SpaceX a Kiwi

  16/09/2020 Duration: 41min

  David Pavlík prošel pěknou řádkou technologických gigantů a zakotvil jako CTO ShipMonk. V tomto podcastu jsme probrali jeho zkušenosti z těchto firem.

page 1 from 13