Hitit Gunesi

Informações:

Synopsis

Cilgin bir takim genclerin Bilim Kurgu, fantazi ve dunyada geri kalan her ilginc seyden bahsetmelerinden hoslanirsaniz bize katilin...

Episodes

 • Hitit Gunesi Episod 95! London Scifi 2016 Kisalar!

  06/06/2016 Duration: 49min

  London Scifi kisa filmler... Ingiltere tayfasi olarak, Basar, Emir, Hakan, Isin ve Leyla olarak London Scifi'ya biraz takildik. Bolca kisa film izledik, sonra bir pubda oturup icip izledigimiz kisalardan bahsettik!

 • Star Wars - Guc Uyaniyor!

  20/12/2015 Duration: 23min

  Aysun, Banu, Hakan, ve Özgür olarak gidip Gücümüzü Uyandırıp hemen hislermizi kaydettik!

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 93 - 2015 Hugo Ödülleri - Weir ve The Martian

  12/09/2015 Duration: 57min

  2015 Hugo Ödülleri - Weir ve The Martian Banu, Başar, Hakan, Kansu, Mert ve Özgür olarak buluştuk ve önce bitmez tükenmez konu olan 2015 Hugo ödülleri hakkında konuştuk, arkasından da konuyu Andy Weir'in The Martian kitabına geçirdik!

 • Hitit Gunesi Epizort 92 - Picocon ve Frances Hardinge

  28/03/2015 Duration: 54min

  Picocon 32'de Frances Hardinge konusmasini kayit yapmamiza izin verdi. Gecen ay Cory Doctorow'un konusmasini yayinlamistik.   Frances Hardinge, Picocon 32'nin temasi olan Ikilem konusunu romanlarinda nasil isledigini anlatti.

 • Hitit Günesi Podcast Bolum 90 - 204 ve 2015!

  18/01/2015 Duration: 41min

  Mert, Hakan, Özgür, Banu, Aysun olarak buluştuk ve 2014’te ve 2015’te bizi en çok heyecanlandıran filmleri konuştuk. J.J. Abrahams’ın Yeni Yıldız Savaşları serisi! Yıldız Savaşları’nın yeni animasyon serisi: Rebels! Instellar İnstellar ve Gravity’nin hangisinde ses var ses yok Mert ile Hakan’ın tartışması....

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 89 - Hobbit! Be? Ordunun Sava??!

  28/12/2014 Duration: 31min

  Biz film izlemeye gittik!

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 88 - Mehmet Korkut Öztekin

  24/12/2014 Duration: 53min

  Kadir Yiğit Us'un ikametgahı güzel İzmir'e gidip bir şekilde yolu Ankara'dan geçmiş çizer, akademisyen ve güzel insan Mehmet Korkut Öztekin ile sohbete daldık. Öztekin son yıllarda  ülkemizden Amerika'ya çizgi roman çizen çizerlerimizden bir tanesi. Boom! Studios tarafından çıkarılan Robocop'un çizeri olarak göğsümüzü kabarttı. Frank Miller'ın Robocop 3 filmi için yazmış olduğu senaryo üzerinden yazar Steven Grant ve çizer Mehmet Korkut Öztekin'in ellerinden Robocop Last Stand olarak geçen yıl çıktı. Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Bölümünde Yardımcı Doçent olan Öztekin ile neler mi konuştuk:   Öztekin'in akademik hayatı Çizerliği  Deli Gücük Robocop sürecit Frank Miller Frank Miller'ın siyasi görüşleri  ve daha fazlası 

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 87 - Konstantin ve ba?ka ?eyler!

  14/12/2014 Duration: 50min

  Basar, Kansu, Hakan ve Mert bulusup Konstantin'den basladi, Gamergate ile bitirdi!

 • Londra WorldCon

  16/11/2014 Duration: 23min

  Londra'daki WorldCon'a gittik!

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 85 - Iskocya!

  09/11/2014 Duration: 34min

  Bu sene, üzerinden aylar geçti ama bu sene, dedik ki İskoçya'yı yerinde görelim, bakalım bu İskoçya'nın ayrılması nedir, ne değildir, bu ürettikleri içkiler ne menem bir şeydir, dağlarlardan, göllerden bahediyorlar, bir şeye benzer mi ve daha nice sorunun cevabı için Hitit Güneşi ekibi olarak İskoçya'ya çıkartma yaptık. Dere tepe düz gittik. Nice göl, dağ ve ada gezdik. Belirtmek gerekiyor ki huzurlu, sakin ve güzel bir ülke. Havası biraz sisli ama güzel, ara ara soğuk, çoğunlukla bulutlu. Hoş bizim gittiğimiz her yerde güneş çıktı. Her neyse bu güzel ziyaretimiz sırasında Loch Ness''in kıyısında Fort Agustus'ta konakladık. Aradık, taradık gölü ama öyle canavar felan yoktu. Ama göl pek güzel. Konakladığımız tarihi bir binaya konmuş otelin şömineli salonunda geyiğe verdik kendimizi. Yanda odunların çıtırtıları bir yanda, elimizde içkilerimizle biz bir yanda. Arada gelip içki servisi bile yaptılar. Bir süreliğine kendimizi asilzade sandık valla. Ne konuştunuz derseniz buyrunuz.Hakan, Özgür ve Mert oturdu. Eller

 • Hitit Güne?i Podcast Bölüm 84 - Charlie Stross ve Picocon

  20/09/2014 Duration: 57min

  Şubat ayında Londra'da Picocon 2014'de yapılan Charlie Stross GoH konuşması, Charlie'nin izniyle karşılarınızda!

 • Hitit Gunesi Podcast Bolum 82- Çizgiler!

  22/04/2014 Duration: 58min

  Hitit Güneşi Tayfası Ankara'da buluşup aralarına Suat Efe Us'u da alıp uzun uzun Çizgi Romanlardan bahsediyor!

 • Hitit Gunesi - Episod 83 - Murat Bashekim - Iskit

  11/04/2014 Duration: 44min

  Puslu ve soğuk bir günde, bozkırın ortasında uzanan Angara adlı mahsun şehirde toplandık. Kimimiz kıtaların birleştiği şehirden kimimiz herkesin unuttuğu köyden geldi. Kimimiz ise hiç bir yerden gelmedi. Zaten oradaydı. Her neyse toplandık çok zaman önce. Aramızda kadim dostumuz Murat Başekim vardı. Murat son kitabı İskit'i yeni çıkarmış. Çoğumuz, birkaç üşengeç hariç, kitabı hatmedip karşısına dik,lmiştik. Bozkırın ıssızlığında ve acımasızlığı ile hayatımızdaki yalnızlığımızı ve açmazlarımızı da anlatmıştı Murat kitabında. Oturduk hoş beş ettik. Kitaptan, yazım sürecinden, anlatıklarından ve anlatmadıklarından konuştuk. Çenemiz düştü, konuştuk durduk. Ancak bunları yapalı bir hayli zaman oldu. Podcasti ise şimdi çıktı. Huzurlarınızda Murat Başekim ve İskit. Yasal uyarı: kitap hakkında bilgiler içerebilir, daha okumamıştık, niye anlattınız gibi şikayetleri kabul etmeyiz. Ona göre.

 • Hitit Gunesi Epizort 81! Sesli okunanlar!

  21/01/2014 Duration: 31min

    Banu, Hakan, Fatih ve Yigit hep beraber sesli kitaplar (audio books) ve hikaye/roman podcastlari uzerinde konusuyor!

 • Hitit Güne?i Epizort 80! 2013'ün filmleri

  23/12/2013 Duration: 55min

  Başar, Banu, Hakan, Mert ve Özgür oturup 2013'teki filmlerinden, özellikle Gravity, Elysium ve Oblivion'dan bahsetseler de konu konuyu açtı tabii ki!

 • Hitit Güne?i Epizort 79! Hobbit!

  23/12/2013 Duration: 42min

  Mert, Özgür, Hakan, Başar ve Banu beraberce toplanıp Hobbit'in ikinci bölümünü çekiştirdiler!

 • Epizort 78 : Pacific Rim

  11/08/2013 Duration: 01h02min

  Kırk yılda bir, bir filmi haftasında izleyip üzerine yorum yaptık. Mert ile Fatih üşenmeyip Guillermo del Toro'nun son filmi Pacific Rim'e gitti. Gittikleri gibi de, aynı akşam, dumanı tüterken, daha soğumadan film hakkında konuştular. Gözüken o ki biraz fazla konuştular, geyiğin dibini aradılar. Öyküden bahsettiler, karakterlerden bahsettiler, yaratıklardan bahsettiler, tıptan bahsettiler, fizikten bahsettiler, kurgudan bahsettiler. Bahsettiler de bahsettiler. Sonuçta tam bir saat geyiklediler. Adamı filme gitmiş kadar yaptılar. Hatta gittiğine, gideceğine pişman ettiler.

 • Epizort 77 : Bilim Kurgu'da devrim!

  08/08/2013 Duration: 57min

  Tekrar kayıt ve yayın eylemine düzenli geçelim derken yine Tembel Editor'un gazabına uğradı kayıtlar! Banu, Hakan ve Mert üç ayrı ülkeden buluşup yaz sıcağında bilim kurguda devrim konuştuk. Konuyu Heinlein'in Aydakilerin Ayaklanmasından başlayarak girdik. Arada Ankara'dan patlamalar gelip bizi tedirgin etse de sonunda bu olayın Fransızların havayi fişek patlatmasından olduğunu öğrenince içimiz rahat bitirdik kaydımızı.

 • Hitit Gunesi Oykuler Epizort 7! Uyurun'un Laneti!

  17/07/2013 Duration: 46min

  Sevdiğimiz yazarlardan Gökçe Mehmet Ay'dan bir büyücü Korhan öyküsü. Kayıt uzun zaman önce gerçekleşti aslında ama çeşitli hımbıl nedenlerle anca huzurlarınıza geldi :)

page 1 from 5