Järgmine Peatus

  • Author: Vários
  • Narrator: Vários
  • Publisher: Podcast
  • Duration: 258:47:58
  • More information

Informações:

Synopsis

Podcast by AS SL Õhtuleht

Episodes

  • #412 | Reisiajakirjanik Silvia Pärmann Lätist: sadakond riiki läbi käies avastad, et ägedaimad kohad on ukse all

    31/12/2024 Duration: 43min

    Tänase saate külaline on reisiajakirjanik ja fotograaf Silvia Pärmann, kes on käinud umbes sajas riigis üle terve maailma. Viimasel ajal on aga tekkinud hoopis suurem huvi naaberriigi Läti vastu. Tegelikult pakub Läti avastamist küllaga. Saates tuleb juttu näiteks Daugavpilsist ja sealsest muljetavaldavast Mark Rothko muuseumist, Põhjamaade Veneetsiaks nimetatud Kuldigast (ja kas see on ikka nime väärt), milliseid randu lisaks Jurmalale eelistada, kättesaadavast luksusest Lätimaal ja palju muud. Liigelda soovitab Silvia Lätis ühistranspordiga, mis toimib väga hästi. Vestlust juhib Liina Kohlmann.

  • #411 | Milline jõuluturg on kõige erilisem, odavam, uhkem? Aga kuidas hinnata Tallinna jõuluturgu?

    17/12/2024 Duration: 48min

    Tänase saate külaline Thea Karin viib meid jõululainele – ta jutustab Brno, Bratislava, Budapesti ja Viini jõuluturgudest. Mida põnevat turgudel pakutakse? Milliseid toite tasub proovida? Kuidas on hinnad? Mis avaldab muljet ja mis jätab külmaks? Pikemalt on teemaks Tšehhi suuruselt teise linna Brno jõuluturg, sest just Brno on tänavu nimetatud Euroopa jõulupealinnaks. Loomulikult tekib ka küsimus, kas ja kui eriline on Tallinna jõuluturg võrdluses kõigi teistega. Thea vastab sellele. Vestlust juhib Liina Kohlmann.

  • #410 | Noored jutustavad, kuidas tegid suvel pooltasuta tripi mööda Euroopat

    03/12/2024 Duration: 39min

    Tänase saate külalised Eliisa Allabert ja Luise Suislep jutustavad oma pooltasuta Euroopa tripist. Ei, noored ei hääletanud, nagu võiks ehk arvata. Nad taotlesid hoopis DiscoverEU reisisipassi, mis tähendab, et suur osa nende Euroopa reisi rongipileteid said programmi poolt kaetud. Selleks, et reisipassile kandideerida, peab olema 18aastane ja elama mõnes Erasmus+ programmiriigis. Saates tuleb juttu külastatud riikidest, kas kolmekesi reisida oli hea või halb, mis oli eelarve, kuidas raha koguti ja palju muud. Vestlust juhib Liina Kohlmann.

  • #409 | Uus-Meremaale tööle! Kas noor kogub seal töötades kokku oma tulevase kodu sissemaksuraha?

    20/11/2024 Duration: 43min

    Tänase saate külaline Kätlin Oinus veetis kolm aastat Uus-Meremaal, kuhu läks Working Holiday viisaga. See on ka kõige sagedasem viis, kuidas sinnamaile tööle suundutakse.Kätlin jutustab saates töö leidmisest ning selle nippidest ja nüanssidest, auto rentimisest, majades elamisest ja üürihindadest ning palju muud.Samuti annab Kätlin nõu, kuidas taotleda viisat nii, et see kindlasti ka esimesel korral õnnestuks.Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • 408 | Eestlased tahavad mõelda, et on töörahvas – aga kreeklased on hoopis suuremad töörügajad

    06/11/2024 Duration: 37min

    Tänase saate külaline on pikaajaline Kreeka giid Ester Laansalu. Ester sattus esimest korda Kreekasse juba pea 30 aastat tagasi. Ilmselgelt on riik selle ajaga metsikult muutunud ning Ester toob välja, mis on peamised erinevused. Saates räägime veel headest hindadest (näiteks kreeka tarvernas on arve kindlasti väiksem kui Eestis väljas süües), milliseid 700 Kreeka saarest tasub külastada ning hiljuti ajakirjandusse jõudnud Kreeka kuuepäevasest töönädalast. Estri sõnul ei tulnud paljude jaoks selle seadusega üldse muutusi – kreeklane on metsik tööloom ning turismihooajal töötatakse alati nii palju kui vaja. Vestlust juhib Liina Metsküla. Ester on kirjutanud ka raamatu „Minu Kreeka”.

  • #407 | Giid Argentinas: argentiinlased ja tango on stereotüüp – mõni ei tea sellest midagi

    23/10/2024 Duration: 37min

    Tänase saate külaline Kaspar Uljas viib oma lugudega Argentinasse. Kaspar jutustab saates näiteks sellest, et argentiinlastel on sarnane huumor eestlastega, mate joomisest, tangovampiiridest ning tangoga seotud stereotüüpidest. Samuti soovitab Kaspar väga külastada imekaunist Andide mäestikku – see on midagi täiesti teistsugust, kui eestlase silm on harjunud nägema. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #406 | Vabatahtlikuna Tansaanias: kuidas seal vaesed pered elavad, ei ela Euroopas küll mitte keegi

    09/10/2024 Duration: 45min

    Tänase saate külalised Kristjan Roosileht ja Berit Heinmets jutustavad vabatahtlikust tööst ja sellega seonduvast Tansaanias. Kui Berit otsustas juba teist korda minna Tansaaniasse vabatahtlikuks, siis Kristjan seevastu tegi sealmail oma tavapärast tööd ning väisas rohkelt koostöötamise keskusi. Kuigi Tansaania on digirändurite jaoks hea paik, kus töötada (ajavöönd on sama), siis kipub internet aeg-ajalt alt vedama. Berit aga oli lähedalt seotud Tansaania naiste hakkamasaamise ning laste hariduse temaatikaga. Ta tunnistab, et naiste olukord on seal päris keeruline ning ta nägi seal sellist vaesust, millest enne ei teadnud. Saates tuleb jutuks ka Kilimanjaro tippu ronimine ning safaritel ringi vuramine. Beriti ja Kristjani tegemistest valmis reisisari „Vabatahtlikult Aafrikasse”. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #405 | Eestlanna Islandil:meil jääb siin rohkem raha üle kui Eestis – on kallim, aga palgad suuremad

    25/09/2024 Duration: 38min

    Tänase saate külaline Caroline Vabrit on koos perega Islandil elanud pisut üle aasta. Caroline kohtus oma eestlasest abikaasaga esimest korda just Islandil ning mõni aeg tagasi otsustati koos perega (kus kasvab kaks last) sinna naasta. Caroline hinnangul oli Reykjaviki kolides abikaasa varasem töö sealmaal kasulik, kuid polnud vajalik. Küll aga toonitab ta, et Reykjavikki niisama heast peast kolida on päris kallis – näiteks tuleb 2-3 kuu eest korteriüür ette maksta ja see pole odavate killast. Saates tuleb juttu veel Caroline fotograafitööst (ja mis põneva niši ta endale leidnud on), miks ei saa Islandil hakkama ilma autota, miks tervislikult süüa on kallis, lasteaedadest ning loomulikult üldiselt rahateemast. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #404 | Tööle Kanadasse? Viisa tegemine on lihtne, aga töö leidmine keeruline

    11/09/2024 Duration: 43min

    Tänase saate külalised Liilia Namsing ja Tauno Tagel räägivad elust ja töötamisest Kanadas. Kuna Liilia oli varasemalt töötanud USA firmas, pakuti talle Kanada kontorisse tarkvaraarendajana tööd. Tauno läks üheskoos kaasaga ning asus kohapeal tööd otsima. Kuna eesmärgiks oli midagi pigem erialast leida, oli see üsna aeganõudev protsess. Ta saatis sadu CV-sid, käis mööda kontoreid, kirjutas ning viimaks leidis töö umbes pool aastat hiljem. Seega võtab ta asja kokku nii: viisa tegemine on lihtne, aga töö leidmine keeruline. Veel on juttu, millist tööviisat tasub teha, kuidas taotleda, elukallidusest, uskumatult viisakatest kanadalastest, kohapeal ringi reisimisest ja palju muud. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #403 | Eestlane Keenias: sularaha ja pangakaarti nad eriti ei kasuta, siin toimivad mobiilimaksed

    29/08/2024 Duration: 37min

    Tänase saate külaline Cristo Pajust läks Keeniasse neljaks kuuks, aga kohapeal hakkas nii meeldima, et otsustas pikemaks jääda. Möödunud on ligi kolm aastat. Cristo sõnul on Keenia Aafrika mõistes jackpot-sihtkoht. Tõsi, valge mees on siiski keenialaste jaoks kõndiv rahakott. Nii on Cristo pidanud ka oma kohalikele sõpradele palju selgitama, et ta pole Aafrikasse pangana tulnud. Rahast rääkides, väga huvitav nüanss on see, et Cristo pole ligi kolme aasta jooksul praktiliselt üldse sularaha kasutanud. Keenias sellist asja nagu pangakaart eriti ei kasutata, vaid kõik käib mobiilimaksetega. Samuti jutustab Cristo villade rendiärist ning uuesti ärinõustamise agentuurist, mida nad kohalike eestlastega alustasid. Lõpetuseks räägime ka Keenia safaritest ning Cristo jagab ühe nippi, kuidas potentsiaalset petuskeemi ära tunda. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #402 | Pere: üks päev on meil suvila Võrtsjärve ääres, teine päev Hispaanias – see on ülilahe

    14/08/2024 Duration: 36min

    Tänase saate külalised Hanna Selvet ja Rainer Orro reisivad oma ratastel suvila ehk matkaautoga ringi nii Eestis kui ka välismaal. Autos on vajalik kõik eluks vajalik, mistõttu ei ole iga kord mööda Eestit (või mujale) reisima minnes vaja asju pakkida. Nende ratastel suvilana teenib 1986. aasta matkaauto, mis on küll juba päris eakas, kuid tubli. Teele pole nad igal juhul kuskil jäänud. Juttu on veel sellest, mida lapsed (noorim 3 ja vanim 11) asjast arvavad, supermarketi parklates ööbimisest, miks tekib autos elades konflikte vähem ja palju muud. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #401| Eesti vähetuntud paigad: maakaardilt kustutatud linnad, saarekummitused ja kõhe savannimaastik

    31/07/2024 Duration: 44min

    Tänase saate külaline Siim Karnö jutustab vähetuntud põnevatest paikadest Eestis. Esimesena soovitab Siim külastada pisikesi saari – näiteks Keri, Mohni, Aksi, Arumetsa, Piirissaar. Ta annab nõu, kuidas saartele pääseda (sest enamikele liinireise ei toimi), mida ette võtta ja mida erilist nende kohta teada. Samuti on juttu Võrumaa maagilistest metsadest, Setomaa küladest, Nõukogude ajal salastatud põnevatest linnadest Sillamäest ja Paldiskist ning muudki. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #400 |450 päeva Ameerika mandritel: Patagoonia maailmalõputunne, autoost Kanadas ja reisi kogukulu

    24/07/2024 Duration: 47min

    Tänase saate külalised Laura Mihkla ja Taavet Tomberg veetsid 450 seiklusrikast päeva Ameerika mandritel. Oma pikka reisi alustasid Laura ja Taavet Patagooniast, sest nende hinnangul oli tõenäosus kunagi hiljem sinna sattuda väga väike. Kogu teekonna jooksul matkasid nad palju; ostsid Kanadas auto; tegid kaks roadtripi; kasutasid Workaway võimalust, et kulusid madalamana hoida; lootsid paadiga Polüneesiasse seilata (takistuseks said nii kogemuse puudus kui ka prussakad) ja palju muud. Kogu see reis läks Taavetil ja Laural kahepeale (viis aastat tagasi) maksma umbes 30 000 eurot. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #399 | Haagissuvilas reisima! Ema: suurim hirm on laste tervis, haiglakogemusi on kogunenud palju

    17/07/2024 Duration: 36min

    Tänase saate külaline Mari-Leen Treimann jutustab, kuidas siis ikkagi on üheskoos lastega haagissuvilas reisida. Mari-Leen tunnistab, et on suur muretseja ja pabistanud enne reise kõiksuguste asjade pärast. Enamik nendest asjadest pole õnneks siiski realiseerunud. Reaalne mure on olnud laste tervis, sest haiglakogemusi on neil aastate jooksul küllalt kogunenud. Ühe haiglakogemuse taga oli ka Poolas metsmarjade söömine... Juttu tuleb veel näiteks sellest, kuidas leida sobivad ööbimiskohad, toitumisest, millist tegevust lastele autos leida ja palju muud. Mari-Leenul ilus hiljuti ka raamat „Meie Arvi”.

  • #398 | Noored müüsid kodu maha ja läksid ümbermaailmareisile! „Väärt oli see kindlasti, ei kahetse.”

    10/07/2024 Duration: 34min

    Tänase saate külalised Elina Ahtiäinen ja Ranel Subka müüsid oma kodu maha ja läksid saadud raha eest ümbermaailmareisile. Kokku läks nende reis maksma 70 000 eurot ning on Elina ja Raneli hinnangul kõike väärt. Sealjuures oli kogu trip üsna detailselt ette planeeritud, sest noored tahtsid olla kindlad, et raha enne koju jõudmist otsa ei saa. Juttu tuleb reisi kõige erilisematest kogemustest, mis jättis seevastu külmaks, kuidas nad saavutasid selle, et ei läinud kogu reisi jooksul kordagi tülli, kui kaua kõige kauem üksteisest eemal oldi ja palju muud. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #397 | Õpetajana Egiptuses: mul oli üle põlve seelik, aga sain pragada kohutava riietuse pärast

    03/07/2024 Duration: 43min

    Kadi Georg räägib oma elust ja õpetajatööst Aleksandrias. Kogu seda aega nimetab Kadi heas mõttes hulluks. Saates tuleb juttu näiteks sellest, kuidas egiptlastega koostööd tehes kokkulepped ei kehti, kuidas mõni õpilane kõndis ta tunnist välja (sest õpetaja oli naine, blond ja välismaalane), ebasobivast riietusest ja sellega seotud draamast, jälitavatest kavalerikandidaatidest ja suhtest egiptlasega. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #396 | Ostaks kinnisvara Itaalias? 30- 40 000 euro eest saab elamise, mida ka Airbnb-s välja rentida

    26/06/2024 Duration: 43min

    Tänase saate külaline Tony-Reinhold Raadik jutustab Itaalias kinnisvara ostmisest ja sellega seotud nüanssidest. Tony sõnul ostavad paljud eestlased oma teise elamise Itaaliasse, kuid üha enam on ka neid, kes Eesti kodud maha müüvad ja tulevadki päriselt Italiasse. Kui aga on huvi tulla iga natukese aja tagant mõneks päevaks puhkama, soovitab Tony mitte valida kohta kaugemal kui kaks tundi lennujaamast. Näiteks Rooma lennujaamast jäävad tunni kaugusele lõunasse muinasjutulised linnakesed ning ka maagiline Toscana paikneb lähemal kui kaks tundi. Sealjuures leiab ka 30-40 000 euroga elamisi, mida Airbnb-s välja rentida ja tulu teenida. Veel on juttu sellest, kuidas erinevaid olmeprobleeme (küte, muru niitmine) mugavalt lahendada, mis toimub notaris, lisakuludest, lehmalaudana kvalifitseeritud luksuskinnisvarast ning sellest, et 95% klientidest ostavad Itaalias kodu ilma pangalaenuta. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #395 | Naissaar – militaarne minevik, kaunid liivarannad, äge rongisõit

    19/06/2024 Duration: 35min

    Tänase saate külaline Birgit Itse oli pikalt Naissaare matkajuht ning just sellest põnevast saarest me jutustamegi. Ühtlasi ilmus Birgitil hiljuti ka raamat „Minu Naissaar”. Saates on teemaks näiteks Naissaare militaarne minevik, kaunid liivarannad, sõit rongiga ja palju muud. Anname vastuse küsimustele, mida Naissaarel teha ja mis ajal on parim minna. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • 394 | Noored elavad meeleldi 6ruutmeetrises bussis – ja naudivad seda elustiili täiel rinnal!

    12/06/2024 Duration: 39min

    Tänase saate külalised on Kelly Vainlo ja Kristofer Kallas, kes elavad väikeses bussis ning ühtlasi reisivad sellega ringi. Kelly ja Kris tunnistavad, et noore inimese jaoks on oma kodu ostmine kallis – seega on nad ühendanud reisimise ja oma kodu ning elavadki kuuemeetrisel bussipinnal. Nad on sellega vägagi rahul ning kitsaks ei kisu. Saates on juttu, milline olmeteema on bussis elades kõige tüütum, kuidas talvisel hommikul ärgates on bussis vaid mõni plusskraad, miks bussielu romantiseeritakse ning mida tulevik noortele toob. Vestlust juhib Liina Metsküla.

  • #393 | Stuudios on hiinlased! Räägime draakoniaastast ja olulistest paadiralli pidustustest

    05/06/2024 Duration: 29min

    Tänase saate külalised Thea Karin ning hiinlased Liang Yingli ja Tian Xin jutustavad Hiina draakoniaastast ning sellega seotud juunis toimuvatest paadiralli pidustustest. Muide, Liang Yingli, kes on õppinud neli aastat eesti keelt, rõõmustab kuulajaid just eestikeelse jutuga! Kui läänemaailmas kujutatakse draakonit kui kurja olevust, siis Hiinas on see pigem õnne ja edutoov sümbol. Inimesi, kes on draakoniaastal sündinud, peetakse ekstra õnnelikeks. Iga aasta juunikuus peetakse draakonipaadifestivali. Tegemist on üle Hiina uhkete pidustustega, mis on kombitsaid ajanud ka mujale maailma. Eestis draakoniaasta paadirallit siiski ei toimu, kuid hiinlased nendivad, et ehk võiks järgmise aasta plaanidesse juba võtta. Vestlust juhib Liina Metsküla.

page 1 from 21