Bookbusters - Podkast O Ksikach

Informações:

Synopsis

Podkast o ksikach. Recenzje audio dobrych ksiek w formie podkastu. Prowadz Arek i Przemek. Subskrybuj nasz kana RSS i suchaj. Zapraszamy!

Episodes

 • 044 – Kwiaty dla Kima

  044 – Kwiaty dla Kima

  03/07/2019 Duration: 01h07min

  Po co ludzie wymyślili czas ? Chyba tylko po to żeby się dołowć , wpędzać w poczucie winy , torturować się przemijalnością . Nie ma w liczeniu czasu nic pozytywnego . I tak ,zamiast szybko zmontować  odcinek , przesuwałem tą czynność w czasie z powodu braku czasu. Ale w końcu jest . Nazbierało się trochę […] Nagranie 044 – Kwiaty dla Kima pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • 043 – Indygo i artefakty młodości

  043 – Indygo i artefakty młodości

  21/05/2019 Duration: 53min

  Dzięki uprzejmości wydawnictwa Literate otrzymaliśmy nową książkę Michała Jana Chmielewskiego pod tytułem Indygo. Twórczość Michała Chmielewskiego zdominowała dzisiejszy odcinek bo sięgamy również po inne pozycje autora. Nagranie 043 – Indygo i artefakty młodości pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Bookbusters 042 - Krwawy las

  Bookbusters 042 - Krwawy las

  20/04/2019 Duration: 01h07min

  Las Teutoburski, 9 rok naszej ery. Siedzimy w krzakach otoczeni przez hordy barbarzyńskich germanów i nagrywamy podcast. Dołączył do nas Piotr z podcastu Książki mówione, i tak w trójkę rozprawiamy o książce Gerainta Jonesa – Krwawy las. Nagranie 042 – Krwawo w lesie pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • 041 – Bajecznie bogaty kredowiec

  041 – Bajecznie bogaty kredowiec

  24/03/2019 Duration: 01h06min

  Witamy. W dzisiejszym odcinku najpierw lekko podsumujemy wyniki na książkę roku w serwisie Lubimy czytać. Następnie Sebastian wyłoży nam podstawy Rytmatystyki i opowie jak najlepiej bronić się przed kredowcem. Arek zajmie się tematem robienia pieniędzy na papierze toaletowym. Wszystko w książkowym sosie. Życzymy smacznego i zapraszamy do słuchania Nagranie 041 – Bajecznie bogaty kredowiec pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Pierwszy rok Leocharesa

  Pierwszy rok Leocharesa

  03/03/2019 Duration: 01h23min

  Witamy w kolejnym odcinku. Tym razem o siatkówce i o świniach – ale bardzo krótko ledwie kilka sekund. Pozostały czas ,a jest go ponad 80 minut poświęcamy książkom. Bedzie o trucicielach , fireballach i potworach z odchłanii. Pogadamy też trochę o okładkach. Nagranie Pierwszy rok Leocharesa pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Reanimacja

  Reanimacja

  11/02/2019 Duration: 01h27min

  A to niespodzianka. Zaskoczyliśmy tym powrotem nawet siebie. Reaktywacja po piętnasto-miesięcznej przerwie to prawie jak odmrożenie mamuta, albo Walta Disneya. Ale się udało. Co prawda Przemek już dalej nie będzie nagrywał ale jak to mówią “umarł król niechg żyje król” – witamy na pokładzie nowego współprowadzącego – Sebastiana. I od tego odcinka, tak skompletowana załoga […] Nagranie Reanimacja pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Kaprysik łaski

  Kaprysik łaski

  19/11/2017 Duration: 44min

  Gdy nagrywaliśmy ten odcinek to właśnie mijają dwa lata od opublikowania pierwszego odcinka BB. Gratulujemy sobie i czekamy na gratulacje od was ;) A w odcinku znów mówimy o książce Stefana Króla, cofamy się do PRL-u za sprawą Łaski, poznajemy bohaterki Kaprysika Mariusza Szczygła oraz śledzimy historię alternatywną Polski w Impulsie Tomasza Duszyńskiego. I jeszcze […] Nagranie Kaprysik łaski pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Piątek trzynastego

  Piątek trzynastego

  12/11/2017 Duration: 35min

  Ależ mamy tempo! To już drugi odcinek w tym miesiącu. Czy będzie trzeci? A w odcinku jeździmy mercedesem, zaglądamy do pracowni Matejki, słuchamy opowiadań Twardocha i reportaży Szczygła. Na koniec poznajemy alternatywną historię Polski. Zapraszamy! Nagranie Piątek trzynastego pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Po ile chodzą nerki?

  Po ile chodzą nerki?

  04/11/2017 Duration: 29min

  Wiecie po ile chodzą nerki w necie? Albo co Mickiewicz miał na myśli cytując liczbę 44? Jeśli nie, to zapraszamy do odcinka 36! Przyszła jesień, czas został przesunięty, dzień coraz krótszy więc jest więcej czasu na czytanie książek i nagrywanie waszego ulubionego podkastu. Zapraszamy! Nagranie Po ile chodzą nerki? pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Pierwsza żona

  Pierwsza żona

  29/10/2017 Duration: 22min

  Podczas arkowych wojaży postanowiłem zaprosić przed mikrofon Ulę. Ula została moją żoną jakiś czas temu, ale nadal jest fajna;) Bo między innymi czyta książki! Zaczęliśmy od ulubionych pisarzy Uli, którymi między innymi są Lisa Jewell oraz Jodi Picoult oraz Andrzej Sapkowski. Wg Uli nie ma lepszego audiobooka niż superprodukcja Trylogii husyckiej. Następnie zahaczyliśmy o powstanie […] Nagranie Pierwsza żona pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Czarna wiara

  Czarna wiara

  23/09/2017 Duration: 01h23s

  Czarna Madonna Remigiusza Mroza to nasza dzisiejsza książka główna odcinka. Wracamy do nagrywania po wakacyjnej przerwie. Arek plażował nad Bałtykiem i zwiedzał muzea w Gdańsku. Przemek jeździł to torach rowerem na południu Irlandii. Wypoczęci, cali i zdrowi, pełni pomysłów na nowe książki nagrywamy dla was odcinek. Zapraszamy do słuchania! Nagranie Czarna wiara pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Porwany za młodu

  Porwany za młodu

  20/08/2017 Duration: 01h09min

  Oj dawno nie było przeglądu i nazbierało nam się sporo książek, o których opowiadamy w tym odcinku. Wyszła ponad godzina aż nam prądu w dyktafonach zabrakło! Zaczynając od marynistyki, poprzez reportaże i biografie, nie oszczędzamy nawet mitologii. Opowiadamy jeszcze o tym na co użyliśmy bon książkowy od CzytajPL i nawet jeszcze o audiobookach. Zapraszamy do […] Nagranie Porwany za młodu pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Zombie Chmielarza

  Zombie Chmielarza

  30/07/2017 Duration: 42min

  Stała się rzecz niesłychana. Nasz podkast wg portalu CzytajPL został wybrany blogiem miesiąca! O wyróżnieniu powiemy więcej w kolejnym odcinku, bo aktualne nagranie zarejestrowaliśmy przed ogłoszeniem wyników.Stała się rzecz niesłychana. Nasz podkast wg portalu CzytajPL został wybrany blogiem miesiąca! O wyróżnieniu powiemy więcej w kolejnym odcinku, bo aktualne nagranie zarejestrowaliśmy przed ogłoszeniem wyników. A dzisiejszy […] Nagranie Zombie Chmielarza pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Nowości: Poszukiwana Madonna

  Nowości: Poszukiwana Madonna

  09/07/2017 Duration: 38min

  Dziś prezentujemy lekko odmienioną formę podkastu. Otóż dziś nie usłyszycie dialogu prowadzących. Dziś usłyszycie ich monologi, w których na przemian opowiadają o nowościach książkowych, które wpadły im w oko. Co myślicie o takiej formie? A może sami macie ochotę nagrać taką krótką recenzję? Z chęcią ją opublikujemy! Nagranie Nowości: Poszukiwana Madonna pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Greckie psy

  Greckie psy

  25/06/2017 Duration: 58min

  I mamy kolejną rocznicę. Przed wami odcinek 30 – wymuskany i z bajerami! W odcinku nie ma książki głównej, ale za to możecie usłyszeć sporo zmian jakie czekają wasz ulubiony podkast. Przedstawiamy wam nowy koncept (nie mylić z Innym konceptem). Tak się rozgadaliśmy, że wyszło z tego 50 minut. Pozdrawiamy również prowadzących nowy podkast o […] Nagranie Greckie psy pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Oszukane pragnienie

  Oszukane pragnienie

  10/06/2017 Duration: 50min

  Harry Hole powraca! Pragnienie – Jo Nesbø to książka główna odcinka. Z małym opóźnieniem prezentujemy nowy odcinek naszego ulubionego podkastu. W dzisiejszym odcinku gość specjalny – Maciek Skwara – autor uśpionego podkastu Bez nazwy. Panowie rozprawiają o sposobach nagrywania podkastów, wspominają o dawnych czasach i, o dziwo, o dzieciach! Nagranie Oszukane pragnienie pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Tu byłem

  Tu byłem

  01/05/2017 Duration: 38min

  Tu byłem. Tony Halik Mirosława Wlekłego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przymierzamy się do czytania po norwesku, omawiamy tureckie seriale, prześlizgujemy się po Wyspach Owczych i pozdrawiamy Pawła, autora martwego już podkastu BarKarola. Pragniemy też donieść, że od jakiegoś czasu nasz skromy podkast możecie znaleźć i słuchać w […] Nagranie Tu byłem pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Ostatnia wizyta

  Ostatnia wizyta

  02/04/2017

  Ostatnia wizyta Jacka Ostrowskiego, to nasza dzisiejsza książka główna. Oprócz tego zapowiadamy książkę do następnego odcinka, przenosimy się na chwilę do czasów PRL za sprawą Olgi Drendy i Zbigniewa Nienackiego, a za sprawą Jacka Ostrowskiego i naszej omawianej powieści dokumentalnej przenosimy się do Konina lat ’70. Nagranie Ostatnia wizyta pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Nowy format

  Nowy format

  19/03/2017 Duration: 44min

  Podkast BookBusters się zmienia! Przedstawiamy lekko zmieniony format nowych odcinków. A w odcinku zahaczamy o Chiny, lecimy w kosmos, fedrujemy w śląskiej kopalni, przenosimy się do dwudziestolecia międzywojennego, boksujemy z mafią i mówimy co będzie gdy jeszcze więcej będziemy korzystać z internetu. I jeszcze Arek podsumowuje przygodę z oczyszczaczem powietrza, o którym wspominał w odcinku […] Nagranie Nowy format pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

 • Jak spalić Pakt?

  Jak spalić Pakt?

  12/03/2017 Duration: 37min

  Jak najprościej spalić sobie serial albo audiobooka? Okazuje się, że można i to bardzo łatwo! Albo czy znacie książki Zbigniewa Nienackiego oprócz Pana Samochodzika? Przemek opowiada o książce Laseczka i tajemnica. Interesuje was kryminał, w którym zabijają rozgrzanym drutem do aborcji cieląt? Arek opowiada o zupełnie innej książce pt. Agatha Raisin i ciasto śmierci. A […] Nagranie Jak spalić Pakt? pochodzi z podkastu BookBusters.audio. Tam posłuchasz więcej recenzji!

page 1 from 3